תיקון מזגן לרכב

תיקון מזגן לרכב

בכל קיץ מחדש, המזגן חוזר להיות מרכיב קריטי ברכב שלנו.

קשה לנו להעלות על הדעת נסיעה של אפילו דקות בודדות ללא מזגן בין חודשי יוני לספטמבר,

במיוחד אם אנחנו יוצאים לדרך בצהריים והרכב כבר הספיק להתחמם במהלך היום.

ישנן מספר תקלות אפשריות שעלולות לפגוע בפעולת המזגן ברכב וכדאי להכיר אותן ולדעת מה לעשות בכל אחת מהן.

מזגן ברכב

המזגן ברכב מורכב, בדומה למזגנים אחרים, מארבעה חלקים עיקריים, האחראיים, כל אחד מהם בתורו,

על חלק אחר בשרשרת הפעולות שמאפשרת לנו לנהוג בנחת ובקרירות ברכב, אפילו כשבחוץ שיא הקיץ והחום בלתי נסבל.

להזמנת טיפול

כל טיפול מקבל את מלוא תשומת הלב , וזאת כדי להבטיח שהלקוחות יזכו לטיפול מקיף ואיכותי ולנסיעה טובה בטוחה בכבישים
מוסך ימית פועל בכל יום כדי להעניק לנהגים של ישראל בטיחות אופטימלית ואינו משאיר מקום לסיכון.
בואו ליהנות משירות מקצועי ואיכותי

סוגי תקלות במזגן רכב

אולי חלקכם ייבהלו מהמושגים הקשורים למנוע הרכב, וחוששים שכמו בכל ביקור במוסך, הסברים כאלו יישמעו לכם כמו סינית. אל דאגה, דווקא בשביל זה הכנו מדריך פשוט, שיהיה ברור לכולם.

ראשית, ישנו הקומפרסור (בעברית – מדחס) שדוחס את גז המזגנים וכך מעלה את לחצו. יחד עם פעולת הרדיאטור (בעברית – מעבה), הגז הלחוץ מתקרר ועובר למאדה. המאדה מכניס אוויר למנגנון, וכאשר אוויר זה פוגש בגז הקר הוא מתקרר בעצמו. לאחר מכן המפוח מכניס אוויר קר לתא הנוסעים ומוציא ממנו אוויר חם.

תקלות

כפי שראינו, ישנם כמה חלקים שפעולה תקינה של כל אחד מהם נדרשת לשם פעילות תקינה של המנגנון כולו. כלומר, מספיק שהרדיאטור, למשל, יפסיק לעבוד, כדי שלא נוכל לקרר את הרכב בכלל.

תקלה אפשרית ראשונה היא במדחס. כאשר זה מפסיק לעבוד, לעתים רבות יש להחליפו למדחס חדש. בנוסף, גם תקלה חשמלית ברכב יכולה להביא לתקלה במזגן, משום שגם מנגנון זה מושתת על פעילות חשמלית, בין היתר. יתרה מזאת, הפילטר עלול לצבור לחות ולכלוכים ולהיחסם, מה שימנע מהמזגן לעבוד כמו שצריך. במצב זה, נצטרך להחליפו לפילטר חדש.

לבסוף, תיתכן תקלה בשל חוסר בגז. חוסר שכזה הוא ככל הנראה התקלה הנפוצה ביותר. חוסר בגז ייגרם כתוצאה מדליפה. לכן, לפני שממלאים מחדש גז במערכת, יש לזהות את מקור הדליפה ולפתור אותה. בדרך כלל הדליפה תהיה מהצינורות בהם הגז עובר או מהרדיאטור.

איך נצליח למנוע תקלות

ראשית, מומלץ להחליף את הפילטר אחת לשנה ולא לחכות עד שהלכלוך שבו יביא לתקלה בפעולת המזגן. בנוסף, לעתים דווקא חוסר השימוש במזגן בזמן החורף עלול לגרום לתקלות, ולכן מומלץ להפעילו מדי פעם גם אם לא צריכים, כדי למנוע מהקומפרסור להתייבש. לבסוף, יש לנקות את הרדיאטור מאבק כדי לאפשר מעבר אוויר חלק.

בנוסף לכל אלו, מומלץ, דווקא בימים חמים במיוחד, להתחיל את קירור הרכב באמצעות פתיחת החלונות, ולא להטיל את כל עול הקירור על המזגן כאשר הרכב חם במיוחד, ורק לאחר מכן לסגור את החלונות.

אם המזגן הפסיק לעבוד ברכבכם ואינכם מעוניינים להגיע לעבודה נוטפים זיעה- אתם מוזמנים להגיע אלינו לטיפול מיזוג אוויר לרכב שלכם

פה תוכלו לקבל שירות מצוות מקצועי ואמין שיידע לטפל בכל בעיה במזגן שלכם ביעילות ובמהירות.

דילוג לתוכן