מצברים לרכב

בכל רכב קיים מצבר, שהוא למעשה סוללה גדולה האחראית על התנעת הרכב, ואספקת החשמל למספר מרכיבים ברכב, ביניהם הרדיו והאורות.
יש לציין, כי עם כניסת הרכבים החשמליים לחיינו, המצבר שידובר עליו במאמר זה, שונה מסוללות הרכב שיש ברכבים היברידיים, רכבי פלאג אין, ורכבים חשמליים לחלוטין.
ברכבים אלו מדובר על סוללות הרבה יותר גדולות, בעלות הפסק ומתח שונים.
מאמר זה יעסוק במצברים שקיימים תחת מכסה המנוע, ליד מנוע הבעירה הפנימית.

להזמנת טיפול

כל טיפול מקבל את מלוא תשומת הלב של המומחים של מוסך ימית וזאת כדי להבטיח שהלקוחות יזכו לטיפול מקיף ואיכותי ולנסיעה בטוחה על הכבישים (שגם ככה מלווים בסכנות רבות!).

מצבר לאוטו – מידע כללי

כאמור, מצבר הוא למעשה סוללה המטעינה את עצמה באמצעות פעולת המנוע. ועל כן, במידה והרכב לא נסע זמן רב המצבר יכול להתרוקן, ואז כדי להתניע את הרכב תהיה צורך במכת חשמל חיצונית, או באמצעות העברת כבלים מרכב אחר, או סוללת סטארטר.

אורך חייו של מצבר נע סביב ה-4 שנים, שבסוף תקופה זו יש להחליף את המצבר ולהשליכו למטמנה ייעודית, וזאת לאור החומצות שקיימות בו, שאם אלו זולגות לסביבה יכולות לגרום לזיהום חמור.

יחד עם זאת, אורך חייו של מצבר יכול להשתנות לטוב ולרע בהתאם לאופן השימוש. במידה והמצבר נחשף לטעינת יתר, או להתחממות יתר, אורך חייו מתקצר.

עלות החלפת מצבר

עלות מצבר חדש מתחיל סביב 370 שקלים, ויכולה לטפס גם לאלפי שקלים. מה שישפיע על המחיר, הוא מותג המצבר, שנת ייצרו, הספק, מתח, יד ראשונה או שניה, אחריות וכו'.

בעת קניית מצבר חדש יש לוודא כי המצבר החדש מתאים לרכב שברשותכם מבחינת כמות הספק, וגובה מתח. בנוסף, חשוב לוודא כי המצבר באמת חדש על ידי בדיקת תאריך ייצורו שכן, אורך חייו של מצבר הוא עד 4 שנים. במידה ומוכרים לכם מצבר יד שנייה, חשוב לדעת מה הייתה ההיסטוריה של הרכב המקורי בו הותקן המצבר.

קיימות מגוון רחב של חברות המייצרות מצברים אולם המצברים של חברת שנפ, ורטה או וולטה נחשבים לאיכותיים, והם מצויים בשימוש נרחב בארץ, ובנוסף והם מגיעים עם אחריות ארוכת טווח.

החלפת המצבר

החלפת מצבר אינה משימה מורכבת, וניתן לעשותה באופן עצמאי. יש לזכור, כי אין לזרוק את המצבר לאשפה רגילה. עם זאת, רוב האנשים יעדיפו כי מכונאי מוסמך יחליף את המצבר במוסך מורשה, וזאת בכדי למנוע התקנה לקויה, שיכולה לפגוע הן במצבר והן ברכב.

במוסך ימית שבתל אביב, קיים צוות מקצועי אמין ונדיב, המחזיק בניסיון מצטבר של מעל 16 עשרה שנה בתחום הרכב. צוות המוסך ידע להכווין אתכם לקניית מצבר חדש וטוב שיתאים לרכביכם, וישמח להתקין את המצבר בצורה מקצועית ומהירה. המוסך מחזיק במגוון רחב של מצברים בעלי הספק ומתח משתנים המתאימים למגוון רחב של כלי רכב.
אם גם אתם זקוקים להחלפת מצבר פנו כבר היום למוסך ימית ותהנו משירות אמין אדיב ומקצועי.